ביטוח חובת המוצר

שירותים נוספים

ביטוח חבות המוצר – מה מכסה ביטוח חבות המוצר?

ביטוח חבות המוצר הוא כמעין ביטוח עסקי שמטרתו להגן על בעל עסק במקרה תביעה שהוגשה בגין פגיעה בגופו או ברכושו של צרכן כתוצאה ממוצר שיוצר או נמכר על ידי העסק. גם גורמי ביניים מתווכים כגון משווקים, מובילים וסוחרים אינטרנטיים עלולים להיות חשופים לתביעות.

ביטוח חבות המוצר מכסה הוצאות משפט במקרה תביעה וכן פיצויים לניזוק. לחברת הביטוח יש את הזכות לבחור בין תשלום פיצויים במסגרת הסכם פשרה לבין מאבק בתביעה בבית המשפט.

מי נדרש להוציא ביטוח חבות מוצר?

אנו ממליצים לכל גוף בשרשרת האספקה להוציא ביטוח חבות מוצר.

לא רק יצרנים שהוציאו מוצר תקול או מסוכן יכולים להיות אחראים לנזקי צרכנים. אם ניתן להוכיח כי לינק אחר בשרשרת האספקה הוא האחראי לתקלה – הרי שגם הוא יכול להיות חשוף לתביעה. לדוגמא, מוביל שלא הקפיד על קירור כנדרש, או משווק שלא בדק את טיב המוצרים לפני שהוא שיווק אותם לקהל הרחב.

אם המוצרים נושאים את שם העסק שלכם או אם תיקנתם או שיפצתם אותם, גם אתם עלולים להיות חשופים לתביעה.

האם החוק דורש מבעלי עסק להוציא ביטוח חבות מוצרים?

ביטוח חבות למוצרים איננה דרישה חוקית, אך יתכן שתגלו כי יצרנים, ספקים, מפיצים וקמעונאים איתם אתם עובדים ידרשו מכם להוציא ביטוח כתנאי לעבודה איתכם.

מי אחראי לנזק שנגרם כתוצאה ממוצר פגום?

על פי חוק הגנת הצרכן, יצרנים, מפיצים, ספקים וקמעונאים יכולים להיות אחראים לנזק, פציעה או מוות שנגרמו כתוצאה ממוצר שלהם או מכל אחד מרכיבי המוצר. עם זאת, הצד האחראי יהיה תלוי בפרטי המקרה.

למה לבחור סקוריטס?

חברת הביטוח סקוריטס הינה אחת מגופי הביטוח הוותיקים במזרח התיכון. פעילותה העסקית החלה לפני קום המדינה, כמורשה של חתמי לוידס וכנציגה בכירה של חברות ביטוח זרות בישראל כגון סיגנא וקורנהיל.

במהלך השנים התמחתה סקוריטס והתמקצעה בתחום ביטוח רכב כבד, רכבי היסעים וציוד הנדסי. בנוסף, החברה פיתחה התמחות בתחום ביטוח חברות השמירה / ניקיון / כח אדם.

כיום נחשבת סקוריטס כאוטוריטה המקצועית המובילה בתחום תוך שילוב ידע ונסיון אשר נצבר במהלך שנות פעילותה עם הגופים הגדולים במשק.

רמת השירות, הגישה המקצועית והחוסן הפיננסי של תאגיד הענק הבינלאומי לוידס מאפשרים לנו כאן בסקוריטס לספק פתרונות ביטוח מקיפים ותחרותיים בכל הקשור לביטוח העסק.

ביטוח חבות מעבידים – כל מה שצריך לדעת

מחפשים מידע על ביטוח חבות מעבידים? אנו נסביר כאן את הכיסויים העיקריים ואת החשיבות הרבה שיש לפוליסה. ביטוח חבות מעבידים מספק הגנה למעסיקים מפני תביעות של עובדים וצד ג'. הביטוח מכסה אתכם במקרה בו עובד תובע פיצוי בגין מחלה שהתפתחה בגלל תנאי העבודה או בגין פציעה במקום העבודה. אם אין לכם עדיין כיסוי ביטוחי כדאי למהר להתקשר עוד היום אל חברת סקוריטס שמתמחה בתחום. עסקים רבים מתמודדים עם תביעות של עובדים באופן שוטף, אתם לא יכולים להרשות לעצמכם להיות שאננים.

2 חלקים של ביטוח חבות מעבידים

  1. פיצוי עובדים
  2. ביטוח אחריות מעביד

כיסוי פיצוי לעובדים מכסה הוצאות רפואיות ומפצה את העובד על הפגיעה בשכר. ביטוח אחריות המעביד מגן על בעל העסק כאשר הפגיעה בעובד (גם מחלה) נגרמה באשמת החברה. הביטוח מכסה הוצאות הגנה משפטית בעבור העסק (שירותי עורך דין והוצאות פסק דין). תביעות של עובדים שנפגעו במקום העבודה עשויות להסתכם לסכומי עתק. שימו לב שקיימת גם אפשרות לתביעה של צד ג' כנגדכם. כך למשל, עובד שלכם שאיבד אצבעות בגלל פציעה ממכונה במקום העבודה עשוי להגיש תביעה נגד היצרן של המכונה והיצרן יגיש תביעה כנגדם. חשוב שתדעו שבמקרים בהם החברה היא גם היצרנית של המכונה וגם המעסיקה של העובד, תיתכן תביעה כפולה.

תביעה של בני משפחה

מקרה בו עובד שלכם נפטר או נפצע בגין תנאי ההעסקה עלול להסתיים בתביעה של משפחתו. בני המשפחה של העובד עשויים להגיש תביעה לקבלת פיצוי עונשין ואבדן הכנסה. אלו הן תביעות מורכבות בהן לא תרצו למצוא את עצמכם ללא כיסוי ביטוחי.

איזה ביטוח חבות מעבידים כדאי לעשות?

על פוליסת הביטוח להתאים באופן מדויק לתנאי ההעסקה ולתחום העיסוק. אתם כמעסיקים אחראים תקפידו לרכוש ביטוח חבות מעבידים רק מול חברה שמתמחה בתחום ומקפידה להרכיב בעבור כל מעסיק חבילת כיסויים בהתאמה אישית. פוליסת חבות מעבידים מהווה למעשה סוג של ביטוח משלים בעבור הביטוח הלאומי. העובד יקבל כיסוי משלים מהפוליסה (נוסף לפיצוי שהוא מקבל מביטוח לאומי) ואתם תהיו מוגנים מתביעות.

 

אנחנו זמינים
צרו איתנו קשר