03-7525200

טלפון ליצירת קשר

ביטוח חבות המוצר

שירותים נוספים

ביטוח חבות המוצר הוא כמעין ביטוח עסקי שמטרתו להגן על בעל עסק במקרה תביעה שהוגשה בגין פגיעה בגופו או ברכושו של צרכן כתוצאה ממוצר שיוצר או נמכר על ידי העסק. גם גורמי ביניים מתווכים כגון משווקים, מובילים וסוחרים אינטרנטיים עלולים להיות חשופים לתביעות.

מה מכסה ביטוח חבות המוצר?

ביטוח חבות המוצר מכסה הוצאות משפט במקרה תביעה וכן פיצויים לניזוק. לחברת הביטוח יש את הזכות לבחור בין תשלום פיצויים במסגרת הסכם פשרה לבין מאבק בתביעה בבית המשפט.

מי נדרש להוציא ביטוח חבות מוצר?

אנו ממליצים לכל גוף בשרשרת האספקה להוציא ביטוח חבות מוצר. 

לא רק יצרנים שהוציאו מוצר תקול או מסוכן יכולים להיות אחראים לנזקי צרכנים. אם ניתן להוכיח כי לינק אחר בשרשרת האספקה הוא האחראי לתקלה- הרי שגם הוא יכול להיות חשוף לתביעה. לדוגמא, מוביל שלא הקפיד על קירור כנדרש, או משווק שלא בדק את טיב המוצרים לפני שהוא שיווק אותם לקהל הרחב.

אם המוצרים נושאים את שם העסק שלכם או אם תיקנתם או שיפצתם אותם, גם אתם עלולים להיות חשופים לתביעה. 

האם החוק דורש מבעלי עסק להוציא ביטוח חבות מוצרים?

ביטוח חבות למוצרים איננה דרישה חוקית, אך יתכן שתגלו כי יצרנים, ספקים, מפיצים וקמעונאים איתם אתם עובדים ידרשו מכם להוציא ביטוח כתנאי לעבודה איתכם.

מי אחראי לנזק שנגרם כתוצאה ממוצר פגום?

על פי חוק הגנת הצרכן, יצרנים, מפיצים, ספקים וקמעונאים יכולים להיות אחראים לנזק, פציעה או מוות שנגרמו כתוצאה ממוצר שלהם או מכל אחד מרכיבי המוצר. עם זאת, הצד האחראי יהיה תלוי בפרטי המקרה.

למה לבחור סקוריטס?

חברת הביטוח סקוריטס הינה אחת מגופי הביטוח הוותיקים במזרח התיכון. פעילותה העסקית החלה לפני קום המדינה, כמורשה של חתמי לוידס וכנציגה בכירה של חברות ביטוח זרות בישראל כגון סיגנא וקורנהיל.

במהלך השנים התמחתה סקוריטס והתמקצעה בתחום ביטוח רכב כבד, רכבי היסעים וציוד הנדסי. בנוסף, החברה פיתחה התמחות בתחום ביטוח חברות השמירה / ניקיון / כח אדם.

כיום נחשבת סקוריטס כאוטוריטה המקצועית המובילה בתחום תוך שילוב ידע ונסיון אשר נצבר במהלך שנות פעילותה עם הגופים הגדולים במשק.

רמת השירות, הגישה המקצועית והחוסן הפיננסי של תאגיד הענק הבינלאומי לוידס מאפשרים לנו כאן בסקוריטס לספק פתרונות ביטוח מקיפים ותחרותיים בכל הקשור לביטוח העסק.

אנחנו זמינים
צרו איתנו קשר