לתפור לכם ביטוח על פי מידותיכם

באותו נושא

מהו ביטוח חבות מעבידים

לא מעט בעלי עסקים עלולים להיתקל במצבים בהם הם נדרשים לשאת באחריות לפגיעות ונזקי גוף אלו ואחרים הנגרמים לעובדים במסגרת יום העבודה. במקרה כזה, ביטוח

קרא עוד »

מהו ביטוח חבויות?

מציאות חיינו מלאה באתגרים וסיכונים לא צפויים וכדי להתמודד עם אלו, רבים מאתנו בוחרים ברכישת ביטוחים מתאימים. הביטוח יכול להקנות לנו ראש שקט במיוחד במקרים

קרא עוד »

כמה עולה ביטוח לאוטובוס?

אם אתם בעלי אוטובוס או נהגים באוטובוס אתם לבטח מבקשים להעניק לנוסעים שלכם את הנסיעה הבטוחה ביותר, והטובה ביותר על מנת שיחזרו לנסוע עמכם בבטחה.

קרא עוד »

חברת סקוריטס- אחת ממבטחות הרכבים הכבדים המצליחות בישראל- מספקת ביטוחים מותאמים אישית עבור לקוחותיה, ומספקת לנו הצצה לתוך עולם הביטוחים בהתאמה אישית.

חשבתם פעם מי מבטח אוטובוסים, רכבים של חברות השכרה, טרקטורים ומשאיות? יצאנו לבדוק את התשובה,

 ומה שגילינו הפתיע גם אותנו. בואו הצטרפו אלינו למסע אחר ביטוחים מורכבים.

איך מבטחים את הגופים הגדולים במשק?

ביטוח. נשמע משעמם, נכון? 

אבל האמת היא שביטוח הוא לא נושא משעמם בכלל. סיפורי איתור הביטוח הם לרוב סיפורים מרתקים וטרגיים מלאים במאבקים משפטיים יצריים. כל זה נכון במיוחד במקרה של חברות ביטוחים המכסים חברות גדולות. אבל איך אותן חברות גדולות מוצאות חברה עליה הם יוכלו לסמוך שתבטח אותם?

כדי להבין את המורכבות של ביטוחים חשוב להבין את מודל העבודה של חברות הביטוח. מה שחברות הביטוח עושות, בסופו של דבר, הוא המון ניחושים והמון סטטיסטיקה. הם מנסים לנחש מה יקרה או עלול לקרות בעתיד, וכמה כסף לדרוש כדי שהם יוכלו לשלם פיצויים למבוטחים שלהם במידה ויקרה אסון.

כדור בדולח סטטיסטי

כשחברה כמו סקוריטס מנסה לחזות מה יקרה בעתיד כדי לקבוע את מחירי הפוליסות שלה, היא משתמשת במודלים מתמטיים מורכבים כדי לנסות לחזות מה יקרה. המודלים הסטטיסטיים האלה בונים לה מעין "כדור בדולח" סטטיסטי שמאפשר לה לחזות מה סביר שיקרה ולהתנהל על פי כך.

בעצם, יותר מדוייק להגיד שהמודלים הסטטיסטיים האלה לא בונים כדור בדולח יחיד אלה אלפי ועשרות אלפי כדורי בדולח אפשריים שונים. המתמטיקאים של חברת הביטוח סקוריטס מעניקים לכל כדור בדולח שכזה ציון סטטיסטי. לאחר שהציון הסטטיסטי של כל כדור בדולח הוכנס לתוך משוואת יחס הסיכון- סיכוי של החברה, ניתן ליצור מודלים מתמטיים שיאפשרו לקבוע מחירי ביטוח מקרה שונה.

איך אפשר לחזות אסונות כמו מגיפות?

החיסרון העיקרי של חברות ביטוח הוא שצריך מידע – המון מידע- כדי שהמודלים המתמטיים יהיו מדויקים. לדוגמא, לא מספיק להסתכל על חמישים השנים האחרונות כדי לדעת מה הסיכוי שתפרוץ מגיפה עולמית- כי היא פורצת פעם במאה שנה. במקום זה, צריך להסתכל על מאות השנים האחרונות ולהכניס לתוך המשוואה את השינויים שעבר העולם כמו רפואה טובה יותר וקשרים בינלאומיים ענפים.

בגלל המורכבות הזו, מרבית חברות הביטוח מעדיפות למכור ביטוחים סטנדרטיים כמו ביטוח נסיעות או ביטוח בריאות שכל חישובי הסיכון לגביהם כבר נעשו בעבר ע"י חברות אחרות.

סקוריטס- לדעת יותר מכל השאר

חברת סקוריטס אינה מציעה את הביטוחים הסטנדרטיים האלה אלא מציעה ביטוחים בהתאמה אישית. הסיבה שהיא יכולה לעשות את זה זה כי יש לה גב של חברה גדולה- חברת ללוידס הבריטית, גישה למידע ולמודלים המתמטיים שלה והמון אנשי צוות מוכשרים מאוד. 

סקוריטס מומחים בתפירת כיסויים מיוחדים לפי צרכי המבוטחים שאינם ניתנים לכיסוי בשוק הביטוח הישראלי.