ביטוח מתקני / בודקי מעליות

שירותים נוספים

כל העסקים, ללא קשר לענף בו הם פועלים, מתמודדים עם סיכונים שצריכים להיות מכוסים בביטוח. הסוג הנפוץ והמקיף ביותר של בעלי פוליסות שמשקיעים בהם הוא ביטוח אחריות כללית. מתקני מעליות ובודקי איכות של מעליות אינם שונים מכל בעל מקצוע אחר – ולהפך! נתונה בידיהם אחריות עצומה לחייהם, שלומם וביטחונם של עשרות אלפי אנשים הנושאים במעליותיהם.

חלק מהסיכונים המכוסים באמצעות ביטוח מתקני מעליות וביטוח בודקי מעליות כוללים:

  • פגיעה גופנית בצד ג'
  • נזק לרכוש צד ג'
  • תשלומים רפואיים לצד ג'
  • הגנה משפטית 
  • פציעה במהלך העבודה
  • נזק כלכלי למזמין השירות

אמנם עסקים אינם מחויבים מבחינת החוק לבצע ביטוח אחריות כללית, אך מסוכן לעבוד בלעדיו. אם העסק שלך נתבע, אתה עלול בסופו של דבר לשלם מיליוני שקלים להוצאות משפט + פיצויים. ביטוח ייעודי לבעלי מקצוע מאפשר לכם לעבוד בנפש רגועה ולדעת שכל עוד אתם עושים כמיטב יכולתכם. רכישת ביטוח מתקני מעליות / ביטוח בודקי מעליות היא הדרך היחידה למנוע מאירוע מסוג זה להרוס את העסק שלך.

למה צריך ביטוח מתקני/ בודקי מעליות?

מתקני מעליות ובודקי מעליות מספקים שירות קריטי בשמירה על שלומם וביטחונם של נוסעים במעליות. להלן דוגמאות למקרים בהם בודקי / מתקני מעליות עלולים להיות חשופים לתביעה בשל עבודתם על המעלית:

דוגמה 1 – נזק כלכלי למזמין השירות

הדוגמא הפשוטה ביותר היא היווצרות תקלה שגרמה להשבתת המעלית לאחר עבודת תיקון או פיקוח שביצעתם. במקרה שפיספסתם בעיה, או שהתיקון לא פעל כפי שהיה צריך לפעול, וכתוצאה מכל הושבתה המעלית ודרשה תיקון נוסף / גרמה נזקים כלכליים אחרים לבעלי המעלית (חסימת גישה מלקוחות להגיע לחנויות בקומות גבוהות וכו') – אתם חשופים לתביעה ע"י בעלי המעלית / המתחם.

דוגמא 2 – נזק גופני / רכושי לנוסע

דוגמא זו מורכבת יותר מכיוון שעלול להיות מעורב כאן הליך פלילי (עליו כמובן אין לנו שליטה ואנו לא מציעים ביטוח). במידה ותקלה במעלית גרמה למצב מסכן חיים / גוף / רכוש או אפילו חס וחלילה לפציעה או מוות של נוסעים, אתם חשופים לתביעה ע"י הנוסעים במעלית ובעלי המעלית. 

דוגמא 3 – נזק אקראי לעוברי אורח

במידה ובתהליך התיקון שלכם, לדוגמא של מעלית בבניין דירות, תושב מהבניין מועד על כלי העבודה שלך, שובר זרוע ומחליט לתבוע את העסק שלך. ביטוח אחריות כללית יכסה את עלויות ההגנה המשפטית שלך וכל הסדר נדרש.

אנחנו זמינים
צרו איתנו קשר