ביטוח אחריות מקצועית

שירותים נוספים

ביטוח אחריות מקצועית הוא ביטוח המאפשר לבעלי מקצועות חופשיים לעבוד בבטחה ללא חשש מפני תביעות נזיקין. הכיסוי מכסה את הוצאות המשפט, כולל שכר עו"ד וגובה הפיצוי שנפסק בתביעות שעניינן רשלנות, השמטה או טעות. 

למי מיועד ביטוח אחריות מקצועית?

ביטוח אחריות מקצועית מיועד עבור בעלי מקצועות חופשיים: רופאים פרטיים, עורכי דין, רואי חשבון, מנהלי תיקי השקעות, מהנדסים, אדריכלים, מתווכי נדל"ן, מדריכי טיולים, קוסמטיקאים, מדריכי ספורט ועוד. הביטוח מאפשר להם לעבוד כרגיל מבלי לחיוץ בחשש שלקוח נקמני אחד או טעות קטנה שהם יעשו תהרוס להם את המשך החיים.

כמה נפוץ לתבוע בעלי מקצועות חופשיים?

בעשור האחרון נהיינו עדים למגמה מדאיגה של עלייה בשיעור התביעות המוגשות כנגד בעלי מקצועות חופשיים. במיוחד בישראל, פה המודעות לביטוח אחריות מקצועית אינה גבוהה, אנשים אופוטורניסטים מאמינים שהם יכולים לעשות "כסף קל" באמצעות שליחת מכתב התראה לפני תביעה וקיום מו"מ עם בעל המקצוע לצורך קביעת הסכם פיצויים מחוץ לבית המשפט.

בעלי מקצוע שאינם מכוסים באמצעות פוליסת ביטוח אחריות מקצועית חשופים לטקטיקות הפחדה כאלה בשיעור גבוה הרבה יותר מבעלי מקצוע המכוסים בביטוח אחריות מקצועית. לעומת זאת, בעלי מקצוע מכוסים מעבירים את מכתב ההתראה ישירות לחברת הביטח שלהם ונותנים ללקוח הקנטרני להתעסק עם עורכי הדין המנוסים של חברת הביטוח (ושיהיה להם בהצלחה).

מי מכוסה ע"י הפוליסה?

מטרתה של הפוליסה לכסות פגיעה שנעשתה בעקבות רשלנות, טעות או השמטה. למותר לציין שנזק שנעשה בכוונת מכוון אינו מכוסה בפוליסת הביטוח.  

הפוליסה מכסה בעלי מקצועות חופשיים, את האנשים המועסקים על ידם וכן נזקים שנעשו על ידי שותפים אחרים בקליניקה (הכל בהתאם לאופי הפוליסה שנרכשה).

אנחנו זמינים
צרו איתנו קשר